Jednorurowy system wentylacji TwinFresh Comfo z systemem zdalnego sterowania o wydajności do 54 m3 /h

Jednorurowy system wentylacji TwinFresh Comfo ma bardzo dobre zastosowanie do energooszczędnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń użytkowych lub mieszkalnych. Może on pracować zarówno w trybie rewersyjnym z odzyskiem ciepła i wilgoci, jak i w zwykłym trybie nawiewno – wywiewnym. System ten zbudowany jest z kanału teleskopowego PCV o zakresie długości 120-470mm. Wewnątrz umieszczony jest energooszczędny rewersyjny wentylator osiowy z silnikiem EC w wersji niskonapięciowej (12V), co przekłada się na niskie zużycie prądu (od 1,4 do 7,3 W). Zastosowany ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła charakteryzuje się wysoką sprawnością odzysku ciepła do 91%, a dzięki komórkowej strukturze materiału w wymienniku zwiększa się efektywność rekuperacji. Cały układ zabezpieczony jest dwoma wbudowanymi filtrami G3 (wlotowy i wylotowy) zabezpieczając pomieszczenie i urządzenie przed zabrudzeniem oraz dostaniem się niepożądanych owadów.

Zalety systemu VENTS TwinFresh Comfo:

  • efektywna wentylacja pojedynczych pomieszczeń użytkowych i mieszkalnych
  • system przeznaczony do pracy ciągłej
  • wysoki odzysk ciepła do 91%
  • niskie zużycie energii elektrycznej (od 1,4 do 7,3 W)
  • cicha praca układu (22-29 dBA ~ 3m)
  • wbudowane filtry powietrza klasy G3
  • brak kondensatu i wykraplania się pary wodnej
  • automatyczny tryb przełączania prędkości w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu

Schemat działania:

Energia odzyskiwana jest dzięki rewersyjnej pracy wentylatora, która składa się z dwóch cykli:

CYKL I

Ciepłe zużyte powietrze jest wyciągane z pomieszczenia, które przechodzi przez ceramiczny wymiennik ciepła odbierając z niego 91% energii cieplnej i wilgoci. W ciągu 70 sekund kiedy wymiennik się nagrzewa urządzenie przełącza się automatycznie na tryb nawiewny.

CYKL II

Świeże czyste powietrze z zewnątrz przechodzi przez ceramiczny wymiennik absorbując skumulowaną w nim wilgoć i energię cieplną. Kiedy temperatura wymiennika spada wentylator przełącza się ponownie na tryb wywiewny.  

Praca pomiędzy wentylacją nawiewną i wywiewną zmienia się co 70 sekund.

Opcje sterowania:

Funkcjonowanie systemu można kontrolować za pomocą trójpozycyjnego przełącznika umieszczonego na obudowie, bądź też za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Przykład systemu wentylacji opartego na TwinFresh:

Aby zaaranżować system wentylacji oparty na nawiewnikach TwinFresh wymagane jest zamontowanie przynajmniej jednego urządzenia w każdym wentylowanym pomieszczeniu. W przypadku większych pomieszczeń należy zamontować dwa lub większą ilość. Zaleca się używanie sparowanych jednostek, aby zapewnić zrównoważoną wentylację. Podczas integracji wielu wentylatorów w jedną sieć, jedną część należy ustawić w tryb nawiewu, a drugą w tryb wywiewu. Wentylatory TwinFresh nadają się również do użytku jako pojedyncze urządzenia. Tryb pracy każdego wentylatora zainstalowanego w oddzielnym pomieszczeniu jest indywidualnie regulowany. Powietrze przepływa z jednego pomieszczenia do drugiego przez kratki lub otwory w drzwiach i zapewnia w ten sposób wymaganą cyrkulację w pomieszczeniu. System wentylacji z odzyskiem energii oparty na nawiewnikach TwinFresh został zaprojektowany z myślą o obniżeniu kosztów eksploatacji ogrzewania i klimatyzacji. 

Artykuły w tej kategorii

Scroll to Top