Rekuperator CosmoVENT ECO

Centrala CosmoVENT ECO  występuje w wielkościach 300, 500, 800 i 1200 m3/h. Jest kompaktowym urządzeniem przeznaczonym do wentylacji z odzyskiem ciepła w domach jednorodzinnych i budynkach mieszkalnych oraz w pomieszczeniach typu: biura, sklepy, restauracje i szatnie.

Najefektywniej wykorzystamy właściwości centrali CosmoVENT w pomieszczeniach, w których występuje duża emisja energii cieplnej, a jednocześnie wymagana jest dobra wentylacja pomieszczenia. Dzięki wysokiej jakości technologii wykonania i zastosowanym wysokiej klasy urządzeniom wewnętrznym, centrala CosmoVENT gwarantuje obniżenie kosztów eksploatacyjnych w całym budynku.

Urządzenie wyposażone jest w krzyżowy, przeciwprądowy wymiennik ciepła, wentylatory promieniowo-osiowe, gwarantujące cichą i wydajna pracę, filtry klasy G4, nagrzewnicę, układ automatyki. Obudowa jest samonośna – wykonana z blachy ocynkowanej powlekanej, z pokrywą inspekcyjną oraz z izolacją cieplno-akustyczną z maty kauczukowej.

Moduł automatyki jest zabudowany wewnątrz centrali. Zdalne sterowanie modułem umożliwia zewnętrzny panel z wyświetlaczem LCD. W momencie załączenia układu uruchamiane są wentylatory nawiewu i wywiewu. Wentylatory pracują współbieżnie i sterowane są płynnie jednym wspólnym sygnałem. W zależności od zapotrzebowania na chłód/ciepło, układ automatycznie załącza nagrzewnicę elektryczną/wodną lub chłodnicę wodną/freonową (jeśli są zainstalowane).

Dane techniczne CosmoVENT

Artykuły w tej kategorii

Scroll to Top